HÍREINK
HÍREINK : Hatodik helyen végzett NB I-es női csapatunk

Hatodik helyen végzett NB I-es női csapatunk

Jövőre is az első osztályban szerepelnek Oroszi Sándor tanítványai

A két héttel ezelőtti Femina elleni 2-2-es döntetlennel eldőlt, hogy a 2014/2015-ös szezonban is a legmagasabb osztályban szerepelhet felnőtt női csapatunk, a kérdés csupán az volt, hogy az ötödik vagy a hatodik helyen végeznek az idei bajnoki kiírásban. A végeredményt két mérkőzésen „rendezhették” le a csapatok egymás között. A múlt héten ellenfelünk 1-0-s győzelmet aratott ellenünk (bővebben ITT olvashat), így nála volt az előny a helyosztó mérkőzésen. A mérkőzésen készült képeket ITT tudja megtekinteni.

UTE–1.FC.Femina 2–5 (1–2)
Női NB I, JET-SOL Liga, 5. helyért, második mérkőzés
Bánka Kristóf Sportközpont, műfű

UTE: Bíró (Szappanos – 46.) – Szabó, Durkó, Kakuk (Tóth – 68.), Dohány – Szennai, Vígh, Nagy, Olasz (Halide – 79.) – Mogyorósi, Mátyás
Femina: Oravecz – Gyöngyösi, Szeitl, Beke, Balogh H. – Bernhardt, Kanta (Gleich – 76.), Zólyomi (Lengyel – 46.), Balogh N. – Folk (Tasnádi – 65.), Horváth
Gólszerzők: Durkó (36.), Kakuk (62.) ill. Zólyomi (18.), Balogh (45+1.), Bernhardt (49.), Szeitl (72.), Tasnádi (86.)
Sárga lap: Szappanos (49.), Vígh (57.), Mátyás (70.) ill. Balogh (45.), Gyöngyösi (75.)

Kicsit lassan indult be a visszavágó, hiszen az első nagy helyzetre egészen a 7. percig kellett várni, akkor Szennai közel 35 métert vezette a labdát, majd az alapvonaltól a középen érkező Olasz elé szerette volna lőni a labdát, de középpályásunknak hosszú volt a passz, így a védők felszabadítottak. A 17. percben Horváth szerzett labdát a térfelünkön, majd kicselezett három védőt, és egy ez egyben megindult Bíró felé. Kapusunk kifutott a kapujából, ezzel megzavarva a csatár, aki nyolc méterről a kapu mellé lőtt. Egy perccel később sajnos megszerezte a vezetést a Femina. Egy letámadás után Zólyomi 12 méterről átemelte a kifutó kapusunkat (0-1). Ezután ismét csak a mezőnyben folyt a játék. Igazi foci alakult ki, de a kapuk nem forogtak veszélyben. A 31. percben Gyöngyösi baloldali beadása a kapufáról ment ki az alapvonalon túlra. A 36. percben sikerült az egyenlítés. Vígh jobboldali szögletét Durkó három méterről fejelte a kapuba (1-1).

Egy perccel később Vígh 22 méteres lövése ment kapu mellé. Az első félidő hosszabbításában ismét gólt szerzett a vendég együttes. Egy jobboldali szögletre Balogh robbant be és nyolc méterről nagy erővel a hálónkba fejelt (1-2).

A második játékrész negyedik percében már kétgólos volt az előny. Egy baloldali beadásra Szappanos futott ki a kapujából, – a játékvezető szerint – szabálytalanul szerelte a labdára érkező Baloghot. A labda továbbpattant egyenesen Bernhardt elé, aki 11 méterről az üres kapuba lőtt (1-3). Az 54. percben egy védők mögé belőtt labdára Lengyel startolt rá, de Szappanos is kifutott a kapujából. A labdát a vendégjátékos érte el előbb és átemelte kapusunkat, de az elment a kapu előtt. Az 57. percben Vígh szerzett labdát az ellenfél 16-soának területe előtt. rávezette a kapusra, aki kifutott a kapujából és letarolta játékosunkat. A játékvezető kifelé ítélt szabadrúgást. Négy perccel később ismét Vígh került helyzetbe, de hat méterről leadott lövése a kapu fölé ment. A 63. percben újabb gólt szereztünk. Egy baloldali szögletet Dohány a jobb oldalról visszafejelt Kakuknak, aki nyolc méterről bebombázta azt a hálóba (2-3).

Sajnos csapatunk ereje eddig tartott. A hátralevő időben még Szeitl fejesgóljával valamint Tasnádi nyolc méteres lövésével 5-2-re nyert a Femina, így ők végeztek az ötödik helyen.

Női csapatunk edzője, Oroszi Sándor kicsit csalódottan nyilatkozott a mérkőzés után:

Az első összecsapáson a Femina pályáján 1-0-ra kikaptunk, de a helyzetek alapján lehetett volna fordítva is. Nagyon jó mérkőzést játszottunk ott. Csapatom tisztességesen helyt áll a nagy kánikulában is. A mai találkozóra úgy készültünk, hogy örömfocit játszunk, hiszen az elsődleges célunkat, a bent maradás már korábban sikerült kiharcolnunk. Sajnos nem az lett. A játékosok nagyon nyüglődtek a pályán. Az elmúlt napok/hetek hiányzásai – ki érettségi, ki más elfoglaltság miatt – illetve az, hogy három kezdőjátékosom nem lépett ma pályára meglátszott a csapaton. Úgy próbáltam össze állítani a kezdőt, hogy azoknak is lehetőséget biztosítsak, akik a szezonban kevesebb alkalommal léptek pályára. Úgy érzem, nem igazán tudtak élni vele. Azt azért szeretném megjegyezni, hogy a játékunknál talán csak a játékvezetés volt rosszabb.

Kapusunk, Bíró Barbara a női NB I-ben szereplő csapatok szavazatai alapján az év legjobb kapusának járó díj egyik jelöltje (a díjátadás június 2-án lesz Telikben)

Ezzel kapcsolatban csak egy dolgot tudok mondani. Ezek szerint nem csak én, hanem az edzőkollégák is így látták ezt a kérdést. Barbinak ebben a bajnoki évben a teljesítménye kimagaslott az NB I-ben. Sajnos ezt a csapatnak is köszönheti, hiszen sok dolga akadt a mérkőzéseken. Jobban örültem volna, ha mondjuk egy középpályásunkat vagy csatárunkat jelölik erre a díjra (nevet – szerk.). Az ürömben azért megvan az öröm is, mert Barbi olyan teljesítményt tudott nyújtani, hogy – szerintem – magasan a legjobb hálóőr az NB I-ben. Boldogok vagyunk a jelölésnek és örülünk neki, hogy a válogatott keretbe is bekerült.

Csapatunk edzője beszélt a jövő évi tervekről illetve a felkészülésről is.

Jövő héten még lesz egy levezetés a csapatnak, szombaton pedig egy műfüves tornán veszünk részt. Utána kb. két hetet pihenhetnek a lányok és elkezdjük a felkészülést a következő szezonra. Remélem sikerül majd egy-két játékossal megerősíteni a keretet, velük jelenleg is tárgyalásban vagyunk. Szeretnénk minél tovább az NB I-ben szerepelni, de nem lesz egyszerű, hiszen nagyon sok a jó csapat és a jó játékos a mezőnyben. Azért vagyunk, hogy végezzük a munkánkat. Az biztos, hogy a csapatot kicsit meg kell erősíteni, mert nem biztos, hogy ez a teljesítmény elég lesz a következő évben is.