Lezárt szavazások

HÍREINK
HÍREINK : Hétvégi bajnoki eredmények – május 25.-26.

Hétvégi bajnoki eredmények – május 25.-26.

Györök Tamás és Farkas Sándor csapata a győzelemnek köszönhetően a harmadik helyen áll a tabellán

Vasárnap, Tatabányán sajnos nem sok öröm érte együtteseinket, hiszen mind U15-ös, mind U14-es korosztályunk vereséget szenvedett.

Hétfőn az NB II-ben szereplő U19-es csapatunk hazai pályán 4-2-re legyőzte a Siófok együttesét. A képriportot ITT tudja megtekinteni!

2014. május 25., vasárnap:

Task-Tatabánya–UTE U15 7–2 (3–0)
U15, II. osztály, Közép „A” csoport, 29. forduló
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion

Tatabánya: Balla (Vas – 52.) – Pásztor (Dragonya – 52.), Králl, Németh, Csontos – Demeter (Somogyi – 52.), Farkas, Pauer, Tóth (Zöld – 44.) – Bogár, Pawelecz
UTE: Szücs – Balogh (Szentiványi – 41.), Kiss, Kövesdi, Nagy – Hámor, Pula, Debre, Balog – Sartoris, Bartók
Gólszerzők: Pawelecz (4.), Demeter (13.), Bogár (23.), Pauer (44.), Csontos (54.), Somogyi (62.), Zöld (66.) ill. Nagy (51.), Pula (70.)
Sárga lap:

Task-Tatabánya–UTE U14 5–0 (2–0)
U14, II. osztály, Közép „A” csoport, 29. forduló

Tatabánya: Kurucz (Nyvelt – 49.) – Szileszki (Duka – 49.), Fűri, Sztojka, Víg (Fehér – 49.) – Györgykovács, Gálfi, Nagy B., Sárközi (Ónodi – 63.) – Halász (Tebele – 49.), Nagy K. (Pavalacs – 56.)
UTE: Balázs – Kavocska, Morvay, Mógor, Szántó – Berki, Dinnyés, Schäffer (Horváth – 41.), Torchi – Parag, Csikós (Kulánda – 41.)
Gólszerzők: Nagy (8.), Sárközi (24.), Sztojka (52.), Gálfi (59.), Duka (64.)
Sárga lap: Víg (35.), Sárközi (61.) ill. Kavocska (31.), Horváth (67.)

2014. május 26., hétfő:

UTE U16–Siófoki Bányász SE 2–4 (0–1)
U16, II. osztály, Közép „A” csoport, 29. forduló
Tungsram SC Sporttelep

UTE: Maczkó (Baranyi – 46.) – Busai, Molnár, Kovács (Juhász – 46.), Morvai (Vekker – 46.) – Lévai (Csorba – 46.), Csizmadia, Tamás (Szálas – 46.), Holló (Fülöp – 46.) – Krák, Katona
Siófok: Vörös – Csizmadia, Varga-Jancsó, Bódog Bence, Pintér – Posta, Schütz, Bódog Bálint (Németh – 70.), Pfuhl (Hűvös – 89.) – Orsós, Illés (Sarang – 80.)
Gólszerzők: Szálas (50., 90+1.) ill. Posta (41., 72.), Pfuhl (77., 81.)
Sárga lap: Csizmadia (46.) ill. Pfhul (35.), Posta (40.)

UTE U19–Siófoki Bányász SE 4–2 (2–2)
U19, II. osztály, Közép „A” csoport, 29. forduló

UTE: Junák – Dobos, Lotz, Hanyicska, Szemes – Boros (Mátyás – 51.), Németh P., Kaszala (Bielek – 62.), Németh Á. (Kós – 51.) – Száraz (Roberto – 72.), Marques
Siófok: Czerula – Körmendy, Bene, Joó, Klujber – Bacskai, Turós, Sándor, Csizmadia – Kiss, Gergye
Gólszerzők: Száraz (9.,58., 60.), Marques (7.) ill. Turós (18.), Csizmadia (41.)
Sárga lap: Németh P. (67.) ill.
Turós (21.), Bacskai (33.)

Györök Tamás és Farkas Sándorcsapata hasonlóan kezdte a találkozót, mint Kupagyőztes csapatunk a Diósgyőr ellen, hiszen már az első percekben letámadta ellenfelét, majd két gyors góllal magához ragadta a vezetést. A 2. percben Száraz passzát Németh Áron hat máterről lőtte kapura, de lövését a védők blokkolták. Kettő perccel később Junák első bravúrját bemutatva, lábbal védte Gergye lövését. A 7. percben Németh Áron védők mögé belőtt labdájára Marques csapott le. Megindult a kapu irányába és a kifutó kapus hasa alatt a hálóba lőtt (1-0). Két perc sem telt és újabb újpesti gólnak örülhetett a kilátogató közel ötven néző. Ezúttal Marques passzolt Száraznak, aki nyolc méterről a kivetődő kapus mellett megszerezte első gólját (2-0).

A 11. percben ismét egy Junák volt a főszereplő. Kapusunk hatalmas bravúrt bemutatva megint lábbal védett egy nyolc méteres lövést. A 18. percben szépített a Siófok. Joó 18 méteres lövését a védőkről Turós elé pattant, aki18 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (2-1). Az ezt követő kicsit több mint húsz percben csapatunk egyértelműen uralta a mérkőzést. A vendégcsapat kontrákra berendezkedve próbált újabb gólt szerezni. Ez sajnos a 41. percben össze is jött. Bacskai húsz méteres szabadrúgását Junák ismét bravúrral védte, de a kipattanó Csizmadia elé került, aki nyolc méterről fejjel kiegyenlített (2-2). A hátralevő időben nem változott az eredmény, így az első félidőben 2-2-es döntetlenre álltak a csapatok.

A második játékrészt ott folytattuk, ahol az első abbahagytuk, szinte egymás után dolgoztuk ki a helyzeteket, de végső passzokba mindig hiba csúszott, így újabb gólt csak az 58. percen tudtunk szerezni. Ekkor Németh Patrik indította egy védők mögé belőtt labdával Szárazt, aki tíz méterről nem hibázott, így újra csapatunknál volt az előny (3-2). Kettő perccel később Dobos egyéni akciója közben kicselezett három védőt, majd a középen érkező Száraznak passzolt, aki két méterről megszerezte saját maga harmadik, csapatunk negyedik gólját (4-2).

A bekapott gól után a Siófok kicsit összeesett, így együttesünk minden probléma nélkül tudott a vendégek kapuja elé kerülni, de a befejezésbe hiba csúszott. Újabb gól már nem esett a találkozón, így Györök Tamás csapata újra a dobogó harmadik fokán található meg.

Györök Tamás: „Nagyon örülök neki, hogy a bajnokság vége felé egyre jobb csapatjátékot mutatunk. Kimondottan lendületes meccset játszottunk a Siófokkal.  Az első félidő igencsak szorosra sikeredett, de a másodikban nagyon jókor rúgtuk a gólokat, köszönhető ez a nagyszerű csapatjátékunknak is és persze Száraz Andrisnak, aki egymaga három gólt szerzett. Gratulálok a csapatnak. Két találkozó van még hátra a bajnokságból. Bízom benne, hogy mind a két mérkőzésen megfelelő lesz a csapat hozzáállása és kitart a lendületük a végéig.