HÍREINK
HÍREINK : Hétvégi bajnoki eredmények – május 24., szombat

Hétvégi bajnoki eredmények – május 24., szombat

Mindkét kiemelt korosztályos csapatunk hazai pályán győzte le a Paks csapatát

U21-es csapatunk egy igen parázs, fordulatos mérkőzésen szerezte meg a három pontot, U17-es együttesünk a félidőben még döntetlenre állt, de a második játékrészben megszerezte a győztes találatot, így begyűjtve a három pontot. Az U21-es képgalériát ITT, az U17-es ITT tudják megtekinteni!

NB I-es női csapatunk sajnos a helyosztó első mérkőzésen vereséget szenvedett, de jövő héten lesz lehetőségük a lányoknak a győzelemre és ezáltal az ötödik hely megszerzésére.

Sopronból is sikerült három pontot elhoznunk, Kaposváron szereplő U18-as csapatunk is győzelemmel térhetet haza. BLSZ-ben szereplő U17-es együttesünk mérkőzése elmaradt.

SC Sopron–UTE U15 4–2 (2-1)
U15, I. osztály, Nyugati-csoport, 29. forduló
Sopron, Anger réti Sporttelep

Sopron: Pintér (Szényi – 76.) – Bódog, Jakab (Horváth – 61.), Imre, Bella – Holzmann, Boda, Gere, Kovács – Czingráber, Gáncs
UTE: Lukács – Csendes D., Debre, Hámor (Benei – 41.), Bűkős – Csendes Á., Bartók (Pula – 41.), Fekete, Bihami – Szentiványi, Balázs
Gólszerzők: Holzmann (22.), Boda (26.), Czingráber (56.), Kovács (60.) ill. Szentiványi (38., 76.)
Sárga lap: Pintér (37.) ill. Hámor (25.), Bűkős (35.), Debre (76.)

Kaposvári Rákóczi BFLA–UTE U18 0–2 (0-1)
29. forduló
Kaposvár, Rákóczi ÖLUE Sporttelep

Kaposvár: Czebei – Bertók, Molnár (Kovács – 50.), Sipőcz, Neubauer – Podolecz, Trimmel, Vörös, Gyepes – Polonio-Guerreiro, Pap
UTE: Mikler – Gyárfás, Papp, Kocsi, Solt (Hajdú – 64.) – Gavrea, Schmid, Burai, Illés (Mácsai – 79.) – Szász (Bodó – 50.), Paulik
Gólszerzők: Gavrea (38.), Schmid (50.)
Sárga lap:

UTE U21–Paksi FC U21 4–3 (1-2)
29. forduló
Szusza Ferenc Stadion, felsőfüves pálya, 70 néző

UTE: Banai – Wild, Kékesi, Szlezák (Marques – 75.), Baranyai – Ádám, Szalánszki – Keglovics (Száraz – 90+1.), Tóth P., Sallói – Tóth B.
Paks: Máté – Kvanduk, Lakatos, Szekszárdi, Szabó – Nagy, Zámbó, Bagó (Kollarics – 46.), Steinbach – Kesztyűs (Horváth – 67.), Bor (Horváth – 68.)
Gólszerzők: Tóth P. (65., 78., 88.), Tóth B. (32.) ill. Bor (14.), Nagy (31.), Horváth (72.)
Sárga lap: Banai (13.), Sallói (66.) ill. Bor (34.), Kollarics (66.)
Piros lap: Zámbó (77.)

A találkozó első lehetőségét a vendégcsapat dolgozta ki, de Szabó 18 méteres lövése kapu mellé ment. Az 5. percben Wild beadását Tóth Patrik elől a védők rúgták ki mezőnybe. Hat perccel később Szlezák parádés, közel 50 méteres passzal indította Sallóit, aki a 16-oson levetette a labdát, cselezni próbált, de a védők felszabadítottak. Egy perccel később egy előrevágott labdánál kapusunk és a védő egymásra várt. Bor lecsapott a labdára, megtolta azt, a játékvezető szabálytalanság miatt büntetőt ítélt a Paksnak. A labda mögé a sértett állt és a balra vetődő Banai mellett kilőtte a jobb alsó sarkot (0-1). Három perccel később Sallói beadását Tóth Patrik öt méterről a kapu fölé fejelte. A 22. percben egy beadást követően Steinbach lőtt hat méterről, de Banai bravúrral védte a lövést.

A 23. percben tűzijáték alakult ki a vendégek kapuja előtt. Tóth Barna tartott meg egy labdát, majd Szalánszkinak passzolt, aki 14 méterről lőtt, de blokkolták a lövést. A kipattanó Tóth Barnához került, de az ő lövésébe is beleértek a védők, így nem sikerült egyenlítenünk. A 27. percben Wild kétszer is erőszakos tartotta meg a labdát, majd elindult a kapu irányába, de a lövése a védőkről levágódott. A labda Tóth Patrik elé került, akinek húsz méteres lövését Máté védte. A 31. percben egy kezezés miatt ismét büntetőt ítélt a spori. A labda mögé Nagy állt és bár Banai érezte az irányt, nem tudta védeni az erős lövést (0-2). A 32. percben sikerült a szépítés, hiszen Keglovics-Szalánszki összjáték után utóbbi passzát Tóth Barna 14 méterről a jobb alsóba lőtte (1-2). Az egygólos vezetés birtokában a vendég együttes visszaállt a kapujától 30 méterre és szinte egy falat húzott fel, teljesen feladva a támadásokat. Ezt még az első játékrészben nem sikerült feltörnünk, így a szünetben még a vendégek vezettek.

A második félidőben nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt csapatunk és egymás után dolgozta ki a gólszerzési lehetőségeket. Az 51. percben Tóth Barnát állították meg szabálytalanul a vendégek 16-osának területén belül, de a játékvezető nem ítélt büntetőt. A kipattanó labda Sallói elé került, akinek 14 méteres lövését Máté védte. Öt perccel később Szalánszki beadása pattant az egyik védő kezére, de most sem kaptunk tizenegyest. Az 59. percben egy szögletet követően Kékesi nyolc méterről, félfordulatból lőtt, de Máté ismét a helyén volt, így védte a lövést. A 65. percben egy kisszöglet után Ádám tört be a 16-os területére, majd a becsúszó védő felrúgta. Ezért már járt a büntető. A labda mögé Tóth Barna állt, akinek lövését ugyan védte Máté, de a védők hamarabb futottak be a büntető területre, így a spori újrarúgatta azt. Ekkor már Tóth Patrik végezte el a tizenegyest és a balra vetődő Máté mellet a jobb alsó helyezte a labdát (2-2). Öt minutummal később Sallói 11 méteres lövését védte a vendég hálóőr. A 72. percben ismét megszerezte a vezetést a Paks. Egy előrevágott labda közel 60 métert száll a levegőben. A védőink nem fejelték ki a labdát, így az a berobbanó Horváth elé került, aki a blokkolni igyekvő Banai mellett öt méterről a hálóba fejelt (2-3). Két perce kellett az újbóli egyenlítéshez. Sallói passzából Keglovics próbált lőni, de a lövés pillanatában hátulról buktatták, így ismét büntetőt ítélt a játékvezető. A tizenegyest ezúttal is Tóth Patrik vállalta el és nagy erővel kilőtte a jobb felső sarkot (3-3). Innentől kezdve csapatunk mindent megtett a győzelem érdekében, amit a 87. percben át is vettünk. Wild vezette 30 métert a labdát, majd a védők mögé indította Tóth Patrikot, aki tolt egyet rajta, majd 11 méterről kilőtte a hosszú sarkot, megszerezve saját maga harmadik, csapatunk negyedik találatát (4-3).

A találkozó lefújása előtt még Marques előtt adódott lehetőség, de kimaradt, így csapatunk begyűjtötte mind a három pontot, bebiztosítva a harmadik helyet a tabellán.

Mundi Viktor:Nehéz mérkőzésre számítottunk, és sajnos – más körülmények miatt – úgy is alakult. Külön szeretném kiemelni a játékosaimat, akik jelesre vizsgáztak „csapatemberi” tartásból. A második félidőben egy felállt védelem ellen is számos gólhelyzetet alakítottunk ki, és végül egy nagyon jó futballal megérdemelt győzelmet arattunk, amivel sikerült egy lépéssel közelebb kerülünk a bronzéremhez.

UTE U17–Paksi FC U17 2–1 (1-1)
29. forduló
Bánka Kristóf Sportközpont, füves pálya, 70 néző

UTE: Kormos – Madarász, Nyilas, Drengubák, Gere – Bogdán (Ferkel – 46.), Skripek, Koval, Jencsik (Murka – 46.) – Széplaki (Tóth L. – 61.), Nagy (Budai – 67.)
Paks: Lisztmayer – Tóth J. (Alessandro – 75.), Jerabek (Kiss – 46.), Bognár (Buzás – 63.), Hanol – Rácz, Szeiler (Markovics – 46.), Szabó, Kesztyűs – Csigi, Luczek
Gólszerzők: Gere (41.), Nagy (55.) ill. Rácz (29.)
Sárga lap: Bogdán (13.), Koval (60.), Drengubák (86.) ill. Hanol (46.), Rácz (79.), Szabó (81.)

Egy kicsit nehezen lendültek bele a csapatok a találkozóba. A nagy meleg eléggé rányomta a mérkőzés iramára a bélyegét. A 3. percben Csigi 13 méteres lövése ment fél méterrel a kapunk mellé. Hat perccel később Nyilas is egy távoli lövéssel próbálkozott, de ő sem talált kaput. A 14. percben Nagy egy az egyben vitte a kapusra a labdát, de lövés helyett inkább cselezett így a védőkről szögletre pattant a labda. A sarokrúgást a védők kifejelték, de Koval megszerezte azt, majd Nagyot szerette volna egy védők mögé belőtt labdával indítani, de Lisztmayer kifutva a kapujából megszerezte azt. Öt perccel később egy baloldali beadást Nagy hét méterről lőtt kapura, de a védők ezt is blokkolták. A 22. percben Gere 18 méteres lövését védte vetődve a vendég kapus. A kidobást Nyilas szerezte meg, aki egy az egyben, két védővel a nyakán mehetett kapura, de hosszan szöktette magát, így Lisztmayer ismét megszerezte a labdát. A 29. percben egy védelmi hiba után Rácz szerezte meg a vezetést a Paksnak (0-1). A gól után felpörögtek az események és mindkét kapu előtt akadtak lehetőségek, de gólig egészen a 41. percig kellett várni. Ekkor Nagy indította egy védők mögé belőtt labdával Gerét, aki 14 méterről kapásból kilőtte a hosszú sarkot (1-1). A félidő hátralevő részében már nem változott az eredmény, így 1-1-es döntetlennel mehettek a csapatok pihenni.

A második játékrész pörgősebbre sikerült, mint az első, a kapuk kicsit többször forogtak veszélyben. A 47. percben majdnem sikerült átvennünk a vezetést, de Murka húsz méteres szabadrúgása a felső lécről pattant ki. Az 55. percben két hatalmas bravúrt bemutatva Kormos megmentette csapatunkat az újabb bekapott góltól. Először Kiss próbálkozott hat méterről, majd a kipattanó Markovics elé került, aki - szintén hasonló távolságból lőtt -, de nem sikerült visszavenni a Paksnak a vezetést. Az 59. percben Nagy-Murka összjáték után előbbi nyolc méterről kilőtte a bal felső sarkot (2-1).

Kettő perccel később ismét Kormos volt a főszereplő, de Tóth léc alá tartó szabadrúgását hatalmas bravúrral kiütötte. A 66. percben Gere cselezett ki három védőt, majd tíz méterről lőtt, de a paksi hálóőr bravúrral védte a lövést. A 72. percben Skripek húsz méteres, bal alsó sarokba tartó lövését tolta ki szögletre Lisztmayer. A 83. percben Tóth tíz méterről, félfordulatból lőtt, de a vendégek kapusa ismét a helyén volt. A kipattanóra Murka érkezett, de csak kapufára tudta rúgni a labdát.

A hátralevő időben kicsit beszorított minket a Paks, de nem sikerült eljutniuk a kapunkig, így csapatunk ismét begyűjtötte mind a három pontot.

Füle Antal:Az első félidő kicsit döcögős volt. A labdakihozatalaink és a befejezések nem voltak pontosak. Bár már ekkor is megvoltak a lehetőségeink, az utolsó passzok nagyon pontatlanok voltak. Volt, hogy egy centivel lemaradtunk le a beadásról, kapusba vagy kapu mellé rúgtuk a labdát, stb. Egy nagyon szép akcióból sikerült még az első játékrészben az egyenlítés. A második félidőre játékban is jobbak voltunk és rengeteg helyzetet dolgoztunk ki. A cseréink jól szálltak be a mérkőzésbe. Kiemelném Murka Benedeket, aki pénteken még a Club Brugge ellen lépett pályára Telkibe, ma meg gólpasszt adott a Paks ellen. Az utolsó percekben még egy kicsit izgulhattunk, de úgy gondolom, hogy megérdemelten győztünk a találkozón.

SC Sopron–UTE U14 2–4 (0-3)
U14, I. osztály, Nyugati-csoport, 29. forduló

Sopron: Kámán (Simon – 66.) – Fényes, Rácz (Borsos – 46.), Kaszanyi, Nyerges – Tóth, Horváth T. (Kocsis – 56.), Balogh (Horváth A. – 56.), Erdősi (Horváth K. – 46.) – Kocsis, Purt
UTE: Mráz – Gönczi (Veres – 46.), Migend, Gyulay (Jakab – 56.), Bíró (Szijjártó – 64.) – Kecskés (Schmid – 46.), Pázmán, Zilahi, Bednárik (Fári – 66.) – Ferkel, Horváth S.
Gólszerzők: Fényes (60.), Borsos (80.) ill. Kecskés (14.), Bíró (22., 27., 63.)
Sárga lap: Veres (50.), Zilahi (80.)

1.FC. Femina–UTE 1–0 (0-0)
Női NB I, JET-SOL Liga, 5. helyért, első mérkőzés
Budapest, Budai II László Stadion (REAC pálya)

Femina: Molnár – Gyöngyösi, Szeitl, Beke, Balogh – Zólyomi, Kanta, Horváth , Lengyel – Balogh (Lukács – 80.), Hegyi (Folk – 25.)
UTE: Bíró – Szabó, Durkó, Kiss K. (Tóth – 63.), Dohány – Szennai (Kakuk – 65.), Vígh, Kiss F., Olasz – Mogyorósi, Aszódi (Halide – 65.)
Gólszerző: Folk (80.)
Sárga lap: Balogh (29.), Lengyel (49.)