HÍREINK : Új szakmai igazgató csatlakozott az utánpótlás szakosztályhoz |
Új szakmai igazgató csatlakozott az utánpótlás szakosztályhoz
Idén január 15-én csatlakozott az UTE Labdarúgás Utánpótlás Szakosztályához Paolo Rodolfi. Az 55 éves olasz szakember tizenhét éve foglalkozik fiatalokkal. Dolgozott a Reggio Emilia, a Parma és a Verona együttesénél is.
Az alábbi interjúban szakmai igazgatónk elmondja, mi ösztönözte arra, hogy elvállalja a feladatot, mik a jövőbeli tervei, illetve hogy miként vélekedik a magyar labdarúgásról manapság.
„Az első benyomásaim nagyon jók voltak – kezdte Paolo Rodolfi. Egy nagyon jól felépített és szervezett klubot ismertem meg az ÚTE-ban. Azért is vállaltam el a munkát, mert tavaly november már részt vettem egy bemutató edzésen, és az ott látottak meggyőztek arról, hogy megfelelő alapokkal rendelkezik a klub, amiből nagy sikerek lehet elérni a jövőben.
Már a megérkezésemkor belevetettem magamat a munkába. A veronai edzőtábor előtt és után is sikerült beszélnem az összes korosztályos edzővel, illetve a helyszínen is megtekintettünk egy-két felkészülési mérkőzést. Nagyon pozitív benyomást tettek rám. Jó a hozzáállásuk és tetszik, hogy nyitottak az új dolgokra. Folyamatosan arra törekednek, hogy fejlesszék a tudásukat ezzel is még jobban nyitottabbá váljanak az új edzésmódszerek megismerésére.
Az nagyon pozitív, hogy - mint már említettem - az egyesület felépítése és szervezettsége nagyszerű, a szakosztályban részt vevő összes emberek munkája nagyon példaértékű. Ami a másik oldalt illeti – és ez nemcsak itt fordul elő, hanem szinte a világ összes klubjánál probléma - a pályán mutatott teljesítmény és az eredmény nem mindig párosul egymással. Ezen még dolgozni kell. Úgy látom, hogy a megfelelő munkával itt is nagyon nagy eredményeket lehet elérni a jövőben, már csak azért is, mert Magyarország régebben a labdarúgásban sokkal jobb teljesítményt nyújtott és reményeim szerint vissza lehet térni arra az útra.
A tapasztalataim azt mondatják velem, hogy az utánpótlás nevelés egy középhosszútávú folyamat. Olaszországban is sok év munkája kellett ahhoz, hogy olyan focistákat neveljenek ki a klubok, akik hazai illetve nemzetközi szinten is eredményeket tudnak felmutatni. Vegyük csak a Parma-t vagy az Atalantát, ahol 3-5 év alatt tudták kialakítani azt a munkafolyamatot az utánpótlásra támaszkodva, amit hosszú éveken át követve meghozta a gyümölcsét. Persze az olyan csapatoknál, akik eredményorientáltak előfordul, hogy az utánpótlásból kevesebben érkeznek az első csapatba, mert inkább más klubokból igazolnak olyan játékosokat, akik azonnal bevethetőek. A legfontosabb most az, hogy egy olyan bázist hozzunk létre, ahol minél több jó játékost tudunk kinevelni, akik vagy az Újpest első csapatában, vagy egy erősebb bajnokságban azonnal pályára tudnak lépni.
|