HÍREINK : Hat pontot gyűjtött két kiemelt korosztályos csapatunk

U21-es és U17-es csapatunk is 2-1-re győzte le a Pécs együttesét

UTE: Kormos – Ferkel, Madarász, Nyilas, Drengubák – Gere, Széplaki, Tóth M., Holló – Budai, Bogdán
PMFC: Ipacs (Házenauer – 46.) – Zsebe, Nagy, Jelena, Törőcsik (Temesvári – 78.) – Kasza (Haász – 56.), Oberländer, Vincze, Póczik – Édelmann, Takács
Gólszerzők: Budai (45.), Gere (87.) ill. Nagy (82.)
Sárga lap: Nyilas (51.), Madarász (90+1.)

Kicsit álmosan kezdődött a mérkőzés mindkét csapat számára, ami betudható az időjárásnak is, hiszen percenként állt el és kezdett el esni az eső. A kezdeti problémák után csapatunk előtt adódott az első gólszerzési lehetőség. Drengubákot indították a védők mögé belőtt labdával. Ipacs kifutott a kapujából, de védőnk érte el előbb a labdát, de megzavarta a vendég kapus, így csúnyán az üres kapu mellé lőtt. Két perccel később a vendégek Kasza révén kapura lőttek, de kapusunk, Kormos bravúrral szögletre ütötte a labdát. A 18. percben Tóth Milán 16 méteres lövését védte Ipacs. A következő közel húsz percben egyik kapu sem forgott veszélyben. Nagyon sok volt a rossz átadás és a pontatlan indítás, inkább mezőnyben küzdöttek a csapatok. A 36. percben Budai 18 méteres lövését védte a pécsi hálóőr. Az első félidő utolsó lehetőségéből megszereztük a vezetést. Tóth Milán lövését a védők blokkoltál, így szöglettel jöhettünk. Tóth beadását Budai Péter – a legmagasabbra ugorva -  a kapus és a védők mellett a hálóba fejelte, így egygólos előnnyel mehettünk a szünetre.

A második játékrészben ismét csak próbálkoztak a csapatok, de egészen a 82. percig nem esett újabb találat. Ekkor sajnos Nagy révén egyenlített a pécsi csapat. Örömük azonban csak öt percig tartott, ekkor Széplaki egyéni megmozdulását követően Gerének nem volt nehéz dolga, és megszerezte csapatunk győztes találatát, amivel sikerült itthon tartani mind a három pontot.

Füle Antal: „Úgy érzem, egy közepes színvonalú mérkőzésen megérdemeltük a győzelmet. Sajnos nagyon sok volt a technikai hiba, de nagy szívvel játszottunk, aminek eredményeként sikerült megnyernünk a találkozót. A csapat nem nyújtott rossz teljesítményt, de hamarabb el kellett volna döntenünk a három pont sorsát.”

UTE U21-PMFC-MATIAS 2-1 (1-1)
23. forduló, 100 néző
Szusza Ferenc Stadion, felsőfüves pálya

UTE: Bősz – Wild, Kékesi, Hammer, Baranyai – Tóth J., Szalánszki (Patkós – 83.) – Marques (Mátyás – 71.), Tóth P. (Szlezák – 88.), Keglovics – Tóth B.
PMFC: Steer – Domonkos, Havas, Manjrekar (Erdős – 78.), Gajág (Liszácz – 83.) – Turi, Várda, Szabó, Gránicz – Mákvárt, Abuarqob
Gólszerzők: Tóth P (44. – 11-esből), Hammer (80.) ill. Gránicz (40.)
Sárga lap: Szalánszki (70.), Bősz (88), Wild (90+1.) ill. Manjrekar (71.), Abuarqob (88.)

A találkozó előtt igazi rangadó várt a csapatokra, hiszen mi a harmadik helyen, ellenfelünk – három ponttal kevesebbet gyűjtve – az ötödik helyen várta az összecsapást. A kilátogató közel 75 néző nem is csalódott, hiszen egy remek iramú mérkőzés kerekedett ki a két együttesnek köszönhetően.

Az első félidőben több helyzet is adódott mindkét oldalon. Nagyon sok lövés ment a kapuk irányába, de a vezetést ellenfelünk szerzet meg Gránicz révén. Nem sokkal a félidő lefújása előtt büntetőt ítélt a játékvezető csapatunknak, amit Tóth Patrik magabiztosan értékesített.

A második játékrészben sem csökkent az iram, de az első helyzetre az 59. percig kellett várni, ekkor Tóth Barna tíz méteres lövése centikkel a kapufa mellett ment ki. Egy perccel később Abuarqob is lövéssel próbálkozott, de ő is célt tévesztett. A 63. percben Hammer indította Keglovicsot a jobb oldalon. Játékosuk betört a 16-os területére, majd a rövid sarkot vette célba, de Steer bravúrral védte a lövést.

A 70. percben Bősz bemutatta a mérkőzés védését. Egy 18 méterről megítélt szabadrúgást Gránicz lőtt kapura, de kapusunk óriási bravúrral kiütötte a léc alá tartó labdát. A 83. percben megszereztük a vezetést. Wild baloldali szöglete pattant le a pécsi ötösön belül, de sem a védők, sem a kapus nem szabadított fel. A másik oldalon Hammer érkezett, és négy méterről a hálóba fejelt (2-1). Két perccel később Keglovics hét méteres lövését védte a pécsi hálóőr. Ezután már nem változott az eredmény, így csapatunk továbbra is a harmadik a tabellán.

Mundi Viktor: „Az elmúlt heti nagyarányú győzelmünk után az volt a fontos, hogy folytassuk a győzelmi szériánkban. Tisztában voltunk vele, hogy nem lesz egy könnyű összecsapás. Az első félidőben jól játszottunk, belementünk egy ki-ki mérkőzésben. Sokszor fellazultak a védelmek, melynek köszönhetően rengeteg kapura lövés és helyzet volt. A második játékrészben a széltől támogatva kicsikét elvesztettük a fonalat. Siettettük a támadásokat, sokszor indokolatlanul is mentünk előre, de a támadásaink nem voltak előkészítve. A szívünk – akárcsak a Diósgyőr elleni mérkőzésen - ismét a helyén volt, és az egyik szögletvariációinknak köszönhetően megszereztük a győztes gólt. Úgy gondolom, megérdemelten állunk a tabella harmadik helyén.”